_ava_

Найактивніші студентки кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення відповіли на запитання: чому вони поступили на нашу кафедру, як їм тут навчається, як змінилося їхнє життя за час навчання, чи знайшли вони тут друзів і однодумців, які переваги та недоліки вони знаходять у своїй професії та ким себе бачать у майбутньому. І ось що вийшло… 

Орина Старкіна, 2 курс, група КІ-15

1-%d0%be%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%ba%d1%96%d0%bd%d0%b0

Вирішила поступати сюди, тому що, мати не дозволила поїхати до іншого міста, тому що не хотіла вчити фізику, тому що тато вдало обрав, тому що математику добре знаю. (Так-так, я не йшла до цього все життя, але прийшла вдало).

Я ні про що не шкодую, це найкраще, що могло б бути. Оскільки вирішувала майже в останній момент очікувань особливих не було, але дещо таки справдилось, тепер коли, я говорю людям назву своєї спеціальності, то маю насолоду почути хвилинну паузу і побачити здивування і шанобливу повагу (я відчуваю себе міфічною героїнею).

Після вступу все стало набагато швидшим, і це чудово. Однак сну трохи поменшало, але за відчуття, що я можу робити магію, не шкода всього сну Землі. Так ці зміни на краще, я стала більш відкрита, більш мобільна, тепер швидше адаптуюсь до будь-чого.

Чи знайшла я тут друзів і однодумців? Певно, що так, не багато, але і не просто друзів – людей, які змінили моє життя.

Стосовно студентських культурних заходів. Участі в концертах я не беру, однак радо віддаю декілька годин на тиждень гуртку з розробки ігор (не вірю, що ходжу до гуртку, але так) і це дуже круто, адже я знайшла навіть відпочинок у своїй професії.

Найцікавіше в навчанні та студентському житті це уже згаданий гурток і певно що програмування, особливо вивчення алгоритмів, хоча все загальне вже реалізовано, але так цікаво дізнаватись як працюють буденні речі, як от мобільні додатки, ігри і таке інше. Наче тобі 5 років, ти потрапив за лаштунки цирку і бачиш як годують слона.

Головна перевага професії програміста, на мій погляд – робота вдома, робота на вулиці, робота на пляжі – робота будь-де, для мене важливо, коли моя свобода не обмежена. Ще звісно зарплатня і те, що ти долучений до прогресу і маєш доступ до речей незрозумілих звичайним людям.

У майбутньому мрію буди програмістом, або навіщо все це. Я просто маю брати в цьому участь, стати частиною чогось незвичного і звісно ж допомагати людям, а ми безперечно корисні людям. (Якщо боїтесь крові, то медицина не для вас, а от ІТ саме те, теж будете усіх рятувати)

Якщо ти любиш каву і не боїшся відчувати свою цілковиту безпорадність – тобі до нас.

Бабич Єлизавета, 2 курс, група КІ-15 

2-%d0%b1%d0%b0%d0%b1%d0%b8%d1%87-%d1%94%d0%bb%d0%b8%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d1%82%d0%b0

Насправді я до останнього не знала на яку спеціальність вступати, але все ж таки обрала КНТУ і спеціальність “Комп’ютерна інженерія”, адже, я вважаю, що професія програміста дуже важлива і перспективна у сучасному житті.

Спочатку, звичайно, було важко адаптуватись, але згодом звикла. Я дуже задоволена, що вступила саме на цю спеціальність.

Після вступу в КНТУ життя змінилось в кращу сторону. Я стала більш самостійною, знайшла нових друзів. Мені подобаються зміни, які прийшли після вступу в університет.

Я знайшла тут друзів та однодумців. Багато студентів на МТФ, котрі мають великі плани на майбутнє і для цього беруть все від навчання, що дає великий старт для подальшого розвитку.

Багато заходів проходять на нашій кафедрі та й в університеті взагалі. Мені все подобається, тому тут не засумуєш. Коли в університеті або на нашій кафедрі проводять конференції або семінари, я намагаюся завжди брати у них участь. Також я брала участь 2 роки поспіль у змаганнях по шахам за наш МТФ.

Переваг у професії програміста багато. Хороші програмісти потрібні скрізь. Недоліки теж нажаль є. Наприклад, треба довго сидіти за комп’ютером, що може негативно впливати на зір та осанку. Але в кожній професії є свої недоліки, тому це не страшно. У майбутньому бачу себе менеджером в ІТ-сфері. Так як ІТ-сфера дуже широка – знайти себе у ній, після отримання даної освіти, є цілком реально.

Вікторія Головатій,  2 курс, група КІ-15 

3-%d0%b2%d1%96%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%8f-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%b0%d1%82%d1%96%d0%b9

Дуже зацікавилася професією “програміст”, почала детально вивчати її, так і вирішила, що треба йти у цьому напрямку. Добре, що в нашому Вузі була така можливість.

Навчатися цікаво, буває складно, але без цього ніяк. Хоча до сесії треба звикнути.

Чи подобаються зміни у житті після вступу? Коли ти вивчаєш те, що тобі цікаво, то як можуть не подобатися зміни?

Тут познайомилась з багатьма студентами, й в мене дуже весела група. Завдяки їй навчання проходить весело.

Програміст – дуже популярна професія, зараз зростає попит на її представників. Звичайно, у будь-якої спеціальності є і негативні сторони. Для мене це – пасивний спосіб життя.

Поки у майбутньому бачу себе Web-програмістом. Хоча я тільки на 2 курсі, все може змінитися.

Цимбал Ніна5 курсгрупа КІ-16С

4-%d1%86%d0%b8%d0%bc%d0%b1%d0%b0%d0%bb-%d0%bd%d1%96%d0%bd%d0%b0

Коли треба було вирішувати до якого ВНЗ вступати, сумнівів не було, тому що технічна освіта мені подобається більше. Також, важливу роль відіграло те, що багато знайомих вчилися в цьому університеті і зарекомендували його як чудовий заклад для здобуття вищої освіти.

Свою спеціальність я вибрала тому, що це високооплачувана і доволі цікава професія, яка являється затребуваною в нашій державі, а також за її межами, адже гарні спеціалісти потрібні скрізь.

Навчання мені подобається. На парах, майже, завжди цікаві теми, тому я дізналася багато нового і корисного, навіть не пов’язаного з моєю професією. Адже, крім основних предметів є й інші, які допомагають всебічно розвиватися.

За час навчання я виросла, стала розумнішою і мудрішою, навчилась застосовувати отриманні в університеті навички в реальному житті. Завдяки університету я зрозуміла, що хочу від майбутнього і до чого мені варто прагнути.

В університеті я зустріла багато нових знайомих, а також знайшла гарних друзів.

Вважаю, що перевагою моєї професії є те, що сфера ІТ постійно розвивається і відкриваються все більше нових напрямків та можливостей. Також, написання програм змушує мозок завжди працювати, знаходити нові, цікаві і нестандартні рішення поставлених задач.

Недоліком такої професії можна вважати сидячий вид роботи. Тому важливо займатися спортом і при можливості багато ходити. Також, те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві – доводиться багато пояснювати.

Після закінчення університету я буду висококваліфікованим спеціалістом, який зможе якісно управляти проектами.

 Пфо Ольга, 4 курс, група КІ-13

5-%d0%bf%d1%84%d0%be-%d0%be%d0%bb%d1%8c%d0%b3%d0%b0

Поступила сюди, тому що цікавилась компютерною технікою. Мені дуже подобається навчатись на цій кафедрі.

Після вступу життя звичайно змінилося – знайшла дуже багато друзів, беру участь в студентських конференціях, на даний момент є старостою групи, також записана в гурток з програмування.

Подобається те, що кожен студент може розвиватись в дуже різних напрямках, як професійних, так і творчих.

Я в своїй професії бачу тільки переваги: тому що це перспективно, також потрібно дивитись в майбутнє, а майбутнє за комп’ютерними технологіями, а також є можливість працювати через Інтернет.

Мрію стати гарним спеціалістом у своїй сфері.

Болюк Вікторія, 1 курс, група КІ-16

6-%d0%b1%d0%be%d0%bb%d1%8e%d0%ba-%d0%b2%d1%96%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d1%96%d1%8f

Бажання здобути технічну освіту мала вже давно, а вибір спеціальності залежав від нагальних потреб часу.

Моє життя після вступу змінилося. По-перше, я подорослішала, по-друге, вища освіта – це інший рівень навчання, більш відповідальний та складніший. Ці зміни були очікувані, і я до них готова.

Навчання мене цілком влаштовує. Найцікавіше в навчанні для мене – це дисципліни “Вища математика” та “Структурне програмування”.

У нас дружна група. Брала участь у концерті, присвяченому Хелоуіну, разом із групою та куратором відвідали виставку “АгроЕкспо 2016”, також ходили до кінотеатру тощо.

Переваги професії полягають у можливості займатися цікавою справою, працювати вдома. Недоліки – кожного року з’являються нові технологіїї, тому потрібно весь час навчатися, самовдосконалюватися.

Прагну після закінчення університету працювати за фахом.

Професія програміста – це професія, без якої важко уявити майбутнє.

Калита Юлія, 1 курс, група КБ-16

6-%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d1%82%d0%b0-%d1%8e%d0%bb%d1%96%d1%8f

Це була мрія з 11 років. Мені завжди подобався КНТУ і Кіровоград.

Навчання складне, але я знала, що шлях до успіху тернистий.

Я познайомилася з багатьма цікавими і незвичайними людьми, показала свою творчу сторону. Мені подобаються зміни, що відбулися в житті після вступу. Знайшла знайомих, а друзів поки що ні. Беру участь в концертах і планую прийти на гурток розробки комп’ютерних ігор.

Моя професія має одні плюси, що не може не радувати. По-перше я буду мати глибокі пізнання в комп’ютерній техніці, що дає перевагу над оточуючими, це і розвиток мислення, і купа професій, і затребуваність, і хороша зарплата. Раніше до вступу бачила себе розробником комп’ютерних ігор. Зараз загубилася трохи серед різних захоплень.

“Якщо в майбутньому нас захоплять роботи, то програмісти зможуть вижити” 🙂

Снєгур Надія2 курс, група ІБ-15

8-%d1%81%d0%bd%d1%94%d0%b3%d1%83%d1%80-%d0%bd%d0%b0%d0%b4%d1%96%d1%8f

Ще в школі почала вивчати програмування, а при виборі ВНЗ мені сподобався КНТУ, і зацікавила нова спеціальність “Кібербезпека”.

Навчатися цікаво, іноді важко, але воно того варте.

За 2 роки навчання познайомилася з великою кількістю студентів, і звичайно ж знайшла друзів.

У майбутньому бачу себе прикладним програмістом або web-розробником.

 

Підготували Єлизавета Мелешко та Орина Старкіна

Автор ідеї Олександр Собінов

Фотограф Владислав Пашинських

 

Дивіться також:

Лучше быть девушкой-программистом, чем девушкой программиста

Бог створив першою людиною чоловіка, а першим програмістом – жінку…

Залишити відповідь