Олексій Савченко, гордість кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення, університету ЦНТУ, чемпіон Європи U21 у складі бейсбольної команди «BioTexCom-КНТУ» та національної збірної України, отримав у 2016 р. майстра спорту міжнародного класу з бейсболу, у 2017 р. кращого гравця (MVP U18), впевнено тримає високу планку з року в рік.
Розкажи, будь-ласка, про ваше найважливіше змагання?
Кожна гра, для нас важлива, не має значення де ми граємо, в Україні або за кордоном, ми налаштовуємося на гру, тому що від неї залежить результат інших ігор. Наприклад, після того як зіграли чемпіонат України, то на базі команди-переможця будується національна збірна України і їде на чемпіонат Європи. Далі, так само, хто його виграє, то прямує на олімпіаду.
Яка нагорода була для твоєї команди найдорожчою?
Завдяки перемозі на чемпіонаті Європи U21 ми увійшли в історію, тому що ніколи збірна України не вигравала чемпіонат Європи такого рівня. Молодіжна команда зробила це вперше.
Чим ще запам’ятався чемпіонат Європи U21?
Кожна гра цього чемпіонату була виграшною, ми впевнено крок за кроком йшли до перемоги, хоч і дісталася вона нам нелегко. Наші старання виправдали себе сповна – ми отримали звання майстра спорту міжнародного класу, увійшли в історію бейсболу. А також з’явився новий стимул – потрапити на Олімпійські ігри.
Ти не тільки успішний спортсмен, але ще й успішний студент з інтересами поза спорту. Як вдається все це поєднувати?
Спорт живе в кожному члені моєї сім’ї. Батько та брат спортсмени і я пішов по їх стопах. Мама забезпечує нам надійний моральний тил, а брат ще і програміст, то ж завжди є на кого спертися та поспілкуватися на професійні теми. Зараз дуже важливою для мене є підтримка моєї дівчини – вона моя опора. Ось так, завдяки своїм Рідним вдається все встигати і бути в гущі подій спорту та звичайного життя.
Бажаємо Олексію і його команді потрапити та вдало виступити на Олімпійських іграх, а також завжди відчувати міцну підтримку своєї сім’ї, друзів, оточуючих!
© Ольга Ладигіна