З метою протидії інформаційним операціям ворога та формування інформаційної гігієни українців, Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України продовжує регулярне інформування українців про загрози інформаційній безпеці та правила протидії їм.

Розглянемо  правила інформаційної гігієни. Ті, які допоможуть розпізнати ворожі інформаційні атаки та мінімізувати їх вплив.

Перше і найголовніше правило – відпишіться нарешті від усього анонімно, російського та з «інсайдами». Так, це і про анонімні телеграм канали, і про хороших росіян, і про гіркіна, і про російське нібито опозиційне видання “Медуза”. Саме там буде найбільше нагнітання та маніпуляцій – свідомих і ні. Ці ресурси створюються для дезінформування, а не для інформування про інсайди чи події в Україні або росії.

Друге. Відпишіться від агрегаторів новин, які публікують емоційні тексти видаючи їх за новини – у Телеграмі, Вайбері і тд. Це ті, хто публікує інформацію першими не перевіряючи її. Для них важливий хайп, а не факти. Саме в гонитві за ним там будуть з’являтися матеріали на кшталт «путін прийняв рішення вдарити по місту Х і ось чому».

Третє. Мінімізуйте соціальні мережі. Саме тут найвища концентрація паніки – реальної і штучної.

Четверте. Два рази на день читайте новини у медіа з «білого списку» Інституту Масової Інформації – дуже важливо не випадати з контексту подій.

П’яте. Відслідковуйте свої емоції після прочитання новинних повідомлень. Якщо відчуваєте страх чи ваша реакція “о! це те, що я хотіла почути!” – прискіпливо перевіряйте інформацію. Зараз більшість дезінформації працює саме в цих векторах.

Шосте, розбирайтеся в суті, а не реагуйте на емоційні заголовки. Так, це довго, складно, ви втомлені. Але це єдиний вихід, щоб зрозуміти.

Сьоме, коли ви побачили сенсаційну заяву, особливо, якщо вона вибивається з попереднього контексту – будь ласка, дуже прискіпливо перевіряйте цю інформацію.

І найголовніше, знання цих правила не захистять вас від ворожих інформаційних операцій. Захистить їх застосування. А розпочати ви може уже. Будь ласка, візьміть у руки ваш телефон – відкрийте Телеграм та відпишіться від усіх агрегаторів новин, анонімних каналів та російських джерел. Це простий, але дієвий спосіб зменшити на вас вплив ворожих інформаційних операцій.

Дотримання цих правил – це ваш дуже цінний вклад у Перемогу. І це не перебільшення, а факт.

Більш детально: https://www.youtube.com/watch?v=ndg4dummZNE