30 березня 2023 року у Центральноукраїнському національному технічному університеті відбулася конференція «Плагіат – ризики, наслідки та як їх уникнути», у якій прийняли участь студенти й викладачі кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення. Під час конференції Вікторія Євміна, директор бібліотеки ЦНТУ, довела інформацію про дотримання питань академічної доброчесності під час організації та проведення навчального процесу. Навела приклади роботи таких платних сервісів перевірки на плагіат, як unicheck.com та StrikePlagiarism.com, з якими ЦНТУ заключив відповідні договори. Крім цього були наведені безкоштовні сервіси для перевірки на плагіат.

Також була наведена інформація, як правильно оформлювати цитування, які є види цитування. Доведена інформація про бібліографічні менеджери – спеціалізоване програмне забезпечення, яке допомагає збирати, зберігати та обробляти літературні посилання.

Цікава дискусія наприкінці конференції дозволила підвищити обізнаність у сфері забезпечення академічної доброчесності.

Дякуємо Вікторії Євміній за можливість підвищення рівня знань про академічну доброчесність, що у свою чергу дозволяє покращувати якість навчальних та наукових робіт, й викоренити таке ганебне явище, як плагіат, у освітньому середовищі.