Для студентів-іноземців лекції читатиме ШІ-аватар викладачів ЦНТУ


30 червня 2025

26-28 червня у Львові доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Олександр ДОРЕНСЬКИЙ разом із проф. Ольгою В’ЮНИК та доц. Тетяною РЯБОВОЛИК презентували мікропроєкт Інноваційного університету «Освітня франшиза 2.0: викладачі без мовних кордонів». Він впродовж липня-жовтня 2025 року виконуватиметься в ЦНТУ задля впровадження інновацій в освітній процес університету, інтегрування технологій штучного інтелекту у навчання й викладання.

Проєкт покликаний підвищити ефективність інтернаціоналізації ЦНТУ шляхом впровадження інструментів ШІ для створення багатомовних відеолекцій з AI-аватарами викладачів. Це дозволить масштабувати освітній контент ЦНТУ, забезпечуючи його доступність для здобувачів вищої освіти – іноземців, які навчаються в ЦНТУ, а також глобальної авдиторії.

Багатомовні ШІ-аватари викладачів дозволять формувати Buddy-програми для іноземних студентів, генеруючи навчальний матеріал їх рідною мовою: англійською, французькою, німецькою, турецькою, індійською, китайською та ін. Разом з тим, для викладачів ЦНТУ реалізація проєкту «Освітня франшиза 2.0: викладачі без мовних кордонів» відкриває нові можливості масштабування власного досвіду. Використання штучного інтелекту для створення багатомовних відеолекцій сприятиме інтегруванню Центральноукраїнського національного технічного університету в глобальний академічний простір.

Нагадаємо, доц. Доренський О.П. викладає на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення навчальні дисципліни «Антикорупція та доброчесність» (новаторський курс Національного агентства з питань запобігання корупції), «Інформаційні технології в науковій діяльності», «Базові методології та технології програмування», «Інновації в комп’ютерних науках», а також входить до складу ГЕР 12 «Інформаційні технології» НАЗЯВО, є фундатором форуму «Начасні практики забезпечення якості вищої освіти в умовах воєнного стану» #UAForumHEQ, членом ГО «Українське науково-освітнє ІТ товариство», асоційованим членом ВГО «Інноваційний університет»,  тренером - експертом освітньої українcько-польської фундації «Інститут міжнародної академічної і наукової співпраці» (IIASC), вченим секретарем редколегії фахового наукового видання «Центральноукраїнський науковий вісник. Технічні науки» (ID R30-03350, , ISSN 2664-262X(p), ISSN 2707-9449(o), DOI 10.32515/2664-262X), адміністратором освітньої платформи GOOGLE Cloud Skills Boost, гарантом магістерської освітньо-професійної програми 21387 «Комп'ютерні науки», головою науково-методичної комісії зі спеціальності F3 «Комп'ютерні науки» та членом Ради з якості освіти в Центральноукраїнському національному технічному університеті. Також Олександр ДОРЕНСЬКИЙ є автором діджиталізованого тренінгу «Академічна доброчесність» і «Академічна доброчесність для дорослих», які проводить в університеті щовересня.