Освітня програма «Кібербезпека» : позиції й потреби студентів враховані
![](/cache/news/90/ua1896.post.webp?1710838971)
Триває вдосконалення освітньої програми «Кібербезпека», за якою на кафедрі кібербезпеки та програмного забезпечення здійснюється підготовка бакалаврів.
![](/cache/news/design/45/216.post.webp?1710839092)
До цього процесу залучено широке коло стейкхолдерів. Серед них – здобувачі вищої освіти, думка і побажання яких беруться до уваги під час перегляду освітньої програми, її компонентів – навчальних дисциплін, практик, атестації.
![](/cache/news/design/e9/218.post.webp?1710839173)
24 березня відбулася зустріч-нарада студентів та гаранта ОП проф. Олексія СМІРНОВА з питань розвитку і вдосконалення освітньої програми, обговорення проєкту оновленої ОП.
![](/cache/news/design/ec/220.post.webp?1710839207)
Учасники зустрічі обмінялися думками щодо цілей освітньої програми, програмних результатів навчання, структури ОП, її змісту, софтскілів. Також, як зацікавлені сторони, обговорили зміст освітніх компонент – навчальних дисциплін, питання організації освітнього процесу за ОП, механізм вибору вибіркових дисциплін, навчального навантаження та обсягу самостійного роботи, критерії оцінювання знань з дисциплін, забезпечення академічної доброчесності, матеріально-технічне забезпечення навчальних дисциплін.
![](/cache/news/design/bc/222.post.webp?1710839250)
Для забезпечення максимальної об’єктивності й неупередженості процесу, здобувачам вищої освіти також запропоновано викласти власні побажання, відгуки, пропозиції, вимоги, скарги, зауваження тощо у формі анкети-опитувальника, який за бажанням студента може бути і анонімним (частина учасників наради скористалися можливістю анонімності). Також здобувачам запропоновано викласти власні оціночні судження щодо якості ОП загалом і можливих недоліків (на думку студентів) у освітній програмі та навчальному процесі загалом.
![](/cache/news/design/13/224.post.webp?1710839282)
На завершення заходу здобувачі вищої освіти з гарантом ОП обговорили перейменування спеціальності на «Кібербезпека та захист інформації» з 2023/2024 навчального року, а також апробацію єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальністю 125 Кібербезпека на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти для здобувачів 2023 року випуску всіх форм здобуття освіти.
![](/cache/news/design/57/235.post.webp?1710840735)
Отримана від здобувачів вищої освіти інформація буде використана гарантом ОП та робочою групою у процесі оновлення ОПП «Кібербезпека».
![](/cache/news/design/53/237.post.webp?1710840794)
Всі стейкхолдери запрошуються долучитися до вдосконалення бакалаврських і магістерських освітніх програм, які реалізуються кафедрою кібербезпеки та програмного забезпечення ЦНТУ. Надати свої пропозиції, відгук, побажання, потреби, зауваження тощо можна е-поштою, телефоном, телеграмом, у соцмережах.