Крок у Майбутнє! Викладачі та Студенти ЦНТУ на INSCIENCE CONFERENCE 2024
Кафедра кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету взяла участь у престижній міжнародній конференції INSCIENCE CONFERENCE 2024.
Захід, що проходив у Києві, зібрав провідних експертів, дослідників та представників освітніх установ з усього світу, щоб обговорити найактуальніші питання в галузі науки, технологій, інновацій та кібербезпеки.
Конференція INSCIENCE CONFERENCE 2024 включала численні сесії, панельні дискусії, майстер-класи та виставки, присвячені інноваціям в галузі кібербезпеки, штучного інтелекту, розробці програмного забезпечення та інших актуальних тем.
Делегація КБПЗ ЦНТУ брала активну участь у цих заходах, у складі:
Професор Коваленко Олександр Володимирович;
Асистент Ткачук Роман Олегович;
Студент Козлов Ян Олександрович;
Студент Литвин Максим Вікторович.
В наш час дуже важливим чинником розвитку науки в умовах війни є різноманітні наукові конференції. Саме завдяки конференціям ми отримуємо можливість ділитися та пізнавати нові ідеї, продукти, та технології.
Основна мета нашого відвідування конференції Inscience Conference 2024 - це пошук нових ідей та поштовхів до удосконалення наших освітніх програм в рамках навчального процесу кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення. Після досконального вивчення стендів з різноманітними продуктами хочу зазначити, що мета успішно досягнута.
Для розвитку кафедри наша команда виділила найбільш цікаві стенди та продукти.
Deus Robotics
Українська компанія дуже зацікавила нас презентованим зразком роботу, призначеним для роботи у великих складських приміщеннях. Особливою відмінністю є робота з використанням ШІ для пошуку маршруту, та визначенням найбільш оптимального шляху для переміщення вантажу. Сам робот працював по умовним «маячкам» - QR-кодам, розташованим на підлозі, які умовно поділяли підлогу на сектора, по яким рухався робот. Дуже цікава та досить перспективна технологія, яка могла би покращити якість освітньої програми 123 «Комп’ютерна інженерія». В особливості тільки на етапі розгляду ми змогли вигадати декілька завдань та приклади, які б допомогли нашим студентам отримати додаткові навички як розробки аналогічних роботів, так і підготовці ПЗ для кінцевого продукту.
Nanit Robot
Школа програмування, яка запропонувала свої авторські набори для збірки роботів, та платні курси щодо побудови аналогічних. Саме нас зацікавив курс щодо розробки власних друкованих плат. На нашу авторську думку, роботи з PCB не вистачає в освітній програмі 123 «Комп’ютерна інженерія». Якщо наша кафедра зможе імплементувати хоча б на рівні лабораторних робіт основи розробки друкованих плат у ПЗ «TinkerCAD» - то це би значно підвищило кінцевий рівень підготовки наших спеціалістів.
HardCat
Проект запропонував новітній безпілотний апарат «Black Widow», який був спеціально створений для виконання різних завдань на воді. Нашу команду зацікавив цей проект як наявний приклад продукту, який теоретично ми можемо розробити своїми силами. ПЗ, модель та збірка може бути цілком виконана силами наших студентів у співпраці з викладачами.
Zvook
Український проект, який розробив мережу акустичних датчиків для виявлення повітряних обʼєктів в умовах повномасштабної війни. Ідея такої розробки - запропонувати недорогу та захищену від погодних умов параболічну антенну та мікрокомпʼютер, який може запускати сучасні алгоритми ML. Ми змогли побачити у такому проекті ідею для розвитку спеціальностей 123 «Компʼютерна інженерія» та 122 «Компʼютерні науки», адже такі датчики та розробка власного ПЗ для вже існуючих мікрокомпʼютерів могли б дати чітку базу для розвитку подальших проектів, які важливі не тільки для нашої держави, а й для самих студентів як дуже прогрессивна практична робота. Є можливість у майбутньому при умові розробці аналогічної платформи розробити комплекс лабораторних робіт, які можуть підвищити якість спеціалістів саме 122 «Компʼютерні науки».
Anima
Наша команда також зацікавилась нейронауковим трекером психічного стану Anima. Ідея проекту полягає в тому, щоб навчити просту мовну модель виявляти ризики розвитку тривожності та депресії, що можуть виникнути внаслідок стресу, або травми. Розібравши можливості та недоліки запропонованого ПЗ, наша команда дійшла висновку, що такий проект був би доцільним в розробці для майбутньої програми для вивчення «ШІ». Схожі продукти були б корисними не тільки з практичної, а і з освітньої точки зору. Рух у напрямку розробки ПЗ з використанням ШІ вкотре корелює вектор розвитку нашої кафедри.
MPS
Пригледівшись до симулятору від компанії MPS, ми визначили для себе можливості використання UnrealEngine 5 у розробці симуляторів. Наразі отримавши необхідні консультації від представників компанії, наша команда відокремила та деталізувала напрям розвитку та використання сучасних ігрових рішень для побудови симуляційних проектів.
Отримані знання та досвід під час конференції стануть основою для подальшого розвитку кафедри та розробки нових навчальних програм, орієнтованих на вимоги сучасного ринку праці. Викладачі та студенти повернулися з конференції з новими ідеями, готові до впровадження інновацій у навчальний процес та наукову діяльність.